Úvod O společnosti Podporujeme Projekt Cesta pstruha

Projekt Cesta pstruha

Pomáháme navrátit do našich řek druhy ryb, které v nich dříve žily. 

Pstruh a jiné lososovité ryby se od sebe vzájemně liší, ať už se jedná o vzhled či způsob života. Pro všechny lososovité ryby ale zůstává společný znak, a tím je čistota vody. Některé druhy na znečištění doplácejí okamžitě, jiné se dokážou více přizpůsobit, ale pro všechny platí následující:

Od roku 2011 spolupracuje společnost Veolia, spolu s Nadačním fondem Veolia se světově známým rybářským odborníkem Jakubem Vágnerem na projektu Cesta pstruha.

Cílem projektu je návrat lososovitých ryb (lipan podhorní, pstruh duhový, hlavatka podunajská, a především pstruh obecný potoční) do lokalit, které se vyznačují mimořádnou čistotou vody, ke které přispívají svou činností i čistírny odpadních vod provozované společnostmi skupiny Veolia (v České republice provozují společnosti skupiny Veolia 413 čistíren odpadních vod).

Cesta pstruha řekou Dřevnicí na Zlínsku

Letos na jaře, slavný sportovní rybář a dobrodruh Jakub Vágner, v rámci projektu Cesta pstruha zavítal také do Zlína, kde spolu s váženými hosty a dětmi ze základní školy Zlín – Štípa vypustil do řeky Dřevnice tunu krásných pstruhů. Jako místo vysazení ryb byl vybrán takový úsek toku řeky, aby byly ryby co nejvíce chráněny před nálety kormoránů a před napadením dalších škůdců.

Vypouštění se zúčastnil osobně i primátor Zlína Miroslav Adámek, generální ředitel Veolia pro střední a východní Evropu Philippe Guitard, Eva Kučerová, ředitelka komunikace a marketingu, a Martin Bernard, ředitel Veolia pro Českou republiku a společnosti Moravská vodárenská, a.s. „Pstruh je synonymem pro čistou vodu. Kde není čistá, tam nemůže žít. Jsem moc rád za to, že se už Dřevnice řadí mezi toky, kde tato krásná ryba žít může,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Letošní, již sedmý ročník projektu proběhl ve spolupráci s Moravskou vodárenskou a Moravským rybářským svazem MO Zlín.

 

Více informací o projektu „Cesta pstruha“ je možné získat na webových stránkách www.cestapstruha.cz.

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

provolba 2
pro oblast okresu Zlín

Žádost o informace o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda v dané lokalitě jsou vodovodní a kanalizační sítě? Potřebujete získat data o vodárenských sítích.
Pak vyplňte žádost a informace vám bude zaslána.

Provozní doba ZC

Provozní doba zákaznických center:

 

Pondělí   8 – 12    13 -17

Úterý        pouze po domluvě

Středa     8 – 12    13 -17

Čtvrtek     pouze po domluvě

Pátek       8 – 12

 

Rezervační systém
Vyžaduje Adobe Flash Player