Úvod Aktuality Dar MOVO pro Azylový dům v Olomouci

Dar MOVO pro Azylový dům v Olomouci

Dar MOVO pro Azylový dům v Olomouci

3. únor 2021

Nové technické vybavení pomůže klientkám azylového domu

  1. února 2021

Olomoucký Azylový dům pro ženy a matky s dětmi bude moci svým klientkám pořídit nové technické vybavení a výpočetní techniku, aby se svými dětmi mohly lépe zvládat současnou situaci s distanční výukou. Padesátitisícový šek dnes dopoledne předal primátorovi Mirku Žbánkovi oblastní ředitel Moravské Vodárenské, a.s., Petr Schinneck.

„Nacházíme se všichni ve složité situaci. Klientky našeho azylového domu se svými dětmi si procházejí velmi tíživou etapou života, do které ještě nyní zasáhl koronavirus a distanční výuka. A samozřejmě, povinnost plnit si školní docházku platí pro všechny děti. Jsem proto moc rád, že díky vašemu daru můžeme těmto rodinám alespoň trochu pomoci současnou situaci lépe zvládat,“ řekl primátor. Šek poté předal náměstkyni Evě Kolářové, která má na starosti právě sociální záležitosti. „Kolikrát jsou to opravdu neuvěřitelné životní příběhy, kterými tyto silné ženy procházejí. Tento sociální hendikep se teď ale bohužel střetává s reálnými, i když dříve nečekanými potřebami dneška, v tomto případě hlavně tak, že je třeba zajistit dětem distanční výuku. Což je samozřejmě nadmíru složité, když se nacházíte v tak těžké životní etapě. Jsem za tento dar moc vděčná, věřím, že klientkám i jejich dětem nové vybavení teď alespoň trochu ulehčí život,“ dodala náměstkyně.

 

Článek na strákách města Olomouc.

02-02-2021 Předávání

Foto: Blanka Martinovská

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

Vyjadřovací portál SMV

Pomocí našeho vyjadřovacího portálu získáte informace o sítích v provozování naší společnosti a můžete vložit projektovou dokumentaci k vyjádření.