Úvod Aktuality Jak napustit bazén?

Jak napustit bazén?

Jak napustit bazén?

27. květen 2011

Chcete-li využít vodovodní přípoj-ky k napuštění svého bazénu, hlavně napouštějte pomalu a mimo špičku! Tedy v noci nebo během poledne. Instruktážní video "Jak správně napustit bazén?" najdete na Youtube zde.

   Při teplých letních dnech se doporučuje dodržovat pitný režim, ale je vůbec nejpříjemnější je, osvěžit se v bazénu. Zájmem každého majitele bazénu je mít v bazénu průzračnou vodu bez jakýchkoliv nečistot. Jak na to? Chcete-li využít vodovodní přípojky k napuštění svého bazénu, hlavně napouštějte pomalu a mimo špičku! Tedy v noci nebo během poledních hodin.

   Při rychlém a prudkém napouštění bazénů, dochází k nárazovým změnám hydraulických poměrů ve vodovodní síti. To způsobuje uvolňování usazenin z vnitřních stěn vodovodního potrubí a dochází k zakalení vody. Vodovodní kohoutky tedy otevřete pouze „napůl“.  Kromě zkalení vody, může dojít i k poklesu tlaku v síti a tyto problémy se mohou současně projevit i u jiných odběratelů.

   „Majitel bazénu si tak silným proudem vody může nejen napustit zakalenou vodu přímo do bazénu, ale navíc může způsobit zakalení vody i svým sousedům. Častým důsledkem je pak zabarvené prádlo v pračce,“ vysvětluje možné nepříjemnosti Helena Koutná, tisková mluvčí společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. Napouštění bazénu můžete kdykoliv konzultovat s pracovníky call centra nebo dispečinku na zákaznické lince 840 668 668.

   Nově lze najít instruktážní videa typu Jak správně napustit bazén i na webu vodáren  nebo na Youtube zde. Více videí zde. Na Olomoucku si mohou navíc zákazníci objednat napuštění bazénu pomocí autocisterny, informace o této službě najdete v rubrice Služby na www.smv.cz, případně Vám kontakty sdělí operátorky zákaznické linky na telefonu 840 668 668.

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s.

Váš dodavatel vodohospodářských služeb

www.smv.cz

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

provolba 2
pro oblast okresu Zlín

Žádost o informace o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda v dané lokalitě jsou vodovodní a kanalizační sítě? Potřebujete získat data o vodárenských sítích.
Pak vyplňte žádost a informace vám bude zaslána.

Provozní doba ZC

Provozní doba zákaznických center:

Pouze po předchozí rezervaci!

 

Pondělí   8 – 12    13 -17

Úterý        pouze po domluvě

Středa     8 – 12    13 -17

Čtvrtek     pouze po domluvě

Pátek       8 – 12

 

Pokladna uzavřena!