Úvod Aktuality Philippe Guitard se stal ředitelem Veolia Environnement

Philippe Guitard se stal ředitelem Veolia Environnement

Philippe Guitard se stal ředitelem Veolia Environnement

31. červenec 2013

Philippe Guitard se stal ředitelem Veolia Environnement pro střední a východní Evropu

V souvislosti s oznámením nové organizace společnosti Veolia Environnement (VE) byl Philippe Guitard jmenován ředitelem Veolia Environnement pro střední a východní Evropu, zároveň se stal členem Výkonné rady VE. Vedle toho bude vykonávat i funkci ředitele VE pro Českou republiku.  
Novou organizaci, která je součástí transformačního plánu VE, představil 8. července Antoine Frérot, předseda představenstva a generální ředitel VE. Tato nová organizace je pokračováním strategie, která se realizuje v posledních dvou letech. Jejím cílem je vytvořit ze společnosti Veolia Environnement předního dodavatele environmentálních služeb pro průmyslové podniky a municipality, a to díky odborným znalostem v oblasti vodního, odpadového a energetického hospodářství. Díky nové organizaci bude Veolia Environnement jednodušší a efektivnější společností.

V nové organizaci jsou obchodní aktivity nyní propojeny v rámci každé země osobou ředitele zodpovědného za aktivity vodního i odpadového hospodářství. Celá skupina VE je nově organizačně rozdělena do devíti geografických zón, které sdružují všechny země a podléhají provoznímu řediteli François Bertreauovi. Dalkia, společná pobočka Veolia Environnement a EDF, vedená Franckem Lacroix, si prozatím ponechá svůj současný systém organizace, s tím že bude výhledově do nové organizační struktury také zahrnuta.

Rozdělení zón a jejich ředitelé:
o Asie: Régis Calmels
o Austrálie/Nový Zéland: Doug Dean
o Latinská Amerika: Ramon Rebuelta
o Severní Amerika: Terry Mah
o Střední a východní Evropa: Philippe Guitard
o Severní Evropa: Estelle Brachlianoff
o Francie - vodohospodářství: Alain Franchi
o Francie - odpadové hospodářství: Bernard Harambillet
o Střední východ/ Afrika: Patricie Fonlladosa

Do zóny střední a s východní Evropa, kterou řídí Philippe Guitard, spadá Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko a Německo.  

Organizační změny se odrážejí i v novém složení Výkonné rady Veolia Environnement řízené Antoine Frérotem. Nyní jsou jejími členy:
• Laurent Auguste, ředitel Oddělení pro inovace a nové trhy
• François Bertreau, provozní ředitel
• Estelle Brachlianoff, ředitelka zóny severní Evropa
• Régis Calmels, ředitel zóny Asie
Philippe Guitard, ředitel zóny střední a východní Evropa
• Jean-Michel Herrewyn, ředitel pro specializované globální podniky
• Franck Lacroix, generální ředitel Dalkia
• Jean-Marie Lambert, ředitel lidských zdrojů
• Helman Le Pas de Sécheval, generální tajemník
• Pierre-François Riolacci, finanční ředitel

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do skupiny Veolia Environnement v České republice patří: Veolia Voda Česká republika, Dalkia Česká republika, Marius Pedersen a firma IPODEC - ČISTÉ MĚSTO, a.s., vlastněná městskou částí Praha 8 a spol. Marius Pedersen. V České republice má skupina více než 12 600 zaměstnanců a dosahuje obratu 32,3 mld. Kč.
Veolia Environnement je celosvětovou referencí v oblasti životního prostředí. Prostřednictvím svých 220 000 zaměstnanců2 působí společnost na celém světě a poskytuje řešení na míru pro municipální a průmyslové zákazníky ve třech vzájemně se doplňujících segmentech: vodohospodářství, nakládání s odpady a energetickém průmyslu. V roce 2012 činil obrat Veolia Environnement €29.4 miliard (nezahrnuje již Veolia Transdev).

 

Philippe Guitard
Narodil se v roce 1960, inženýrská studia dokončil na vysoké škole Polytech v Montpellier. Svou kariéru začal v roce 1985 jako vedoucí inženýr projektu čištění průmyslových vod v Sogea (skupina Générale des Eaux). Později zastával pozice provozního manažera v Bergeracu, provozního ředitele v regionech Mandelieu-la-Napoule a Cagnes-sur-Mer (společnost Compagnie des Eaux et de l’Ozone). V roce 1995 nastoupil do společnosti Compagnie Générale des Eaux jako regionální ředitel v Ponce (Portoriko). Od roku 1997 působil v České republice jako generální ředitel Vodárny Plzeň.
O dva roky později byl jmenován generálním ředitelem Veolia Voda pro Českou republiku a v roce 2002 generál¬ním ředitelem Veolia Water pro střední Evropu a Rusko. V roce 2008 se stal ředitelem Veolia Water pro Evropu (vyjma Francie).

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

provolba 2
pro oblast okresu Zlín

Žádost o informace o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda v dané lokalitě jsou vodovodní a kanalizační sítě? Potřebujete získat data o vodárenských sítích.
Pak vyplňte žádost a informace vám bude zaslána.

Provozní doba ZC

Provozní doba zákaznických center:

Pouze po předchozí rezervaci!

 

Pondělí   8 – 12    13 -17

Úterý        pouze po domluvě

Středa     8 – 12    13 -17

Čtvrtek     pouze po domluvě

Pátek       8 – 12

 

Pokladna uzavřena!