Úvod Aktuality Pro zajištění plynulých dodávek pitné vody spotřebitelům byl zřízen krizový štáb MOVO

Pro zajištění plynulých dodávek pitné vody spotřebitelům byl zřízen krizový štáb MOVO

Pro zajištění plynulých dodávek pitné vody spotřebitelům byl zřízen krizový štáb MOVO

17. březen 2020

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. zřídila krizový štáb, který zasedá denně on-line a intenzivně pracuje na řešení aktuální situace s koronavirovou infekcí napříč společností

V pondělí 16. března 2020 se poprvé sešli zástupci krizového štábu Moravské vodárenské, a.s., za účelem řízení provozu vodohospodářské sítě, kterou MOVO spravuje. Hlavní prioritou je zajištění výroby a distribuce pitné vody spotřebitelům a odkanalizování a čištění odpadních vod. Ostatní činnosti jsou postupně redukovány. Zastaveno je například preventivní čištění kanalizace, výměny vodoměrů, či jejich odečty. Pozastaveny byly i rozbory vzorků vody ze soukromých studní. Z důvodů ochrany zaměstnanců i zákazníků již byla také dočasně uzavřena všechna zákaznická centra pro osobní kontakt a před budovy společnosti byly umístěny schránky na dokumenty k vyřízení, které jsou našimi zaměstnanci pravidelně vybírány.

Další prioritou je maximální ochrana všech našich zaměstnanců. Během minulých dvou týdnů byla posílena dezinfekční opatření na pracovištích. Jednotliví pracovníci vodáren jsou zásobováni ochrannými pomůckami a dezinfekčními přípravky dle schváleného klíče krizovým štábem. Krizový štáb vodáren také zakázal vstup do objektů vodáren cizím osobám a zrušil organizování hromadných akcí, jakými jsou například porady, školení, nebo exkurze. Ruší se tak i veškeré akce naplánované v souvislosti s Mezinárodním dnem vody.

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

provolba 2
pro oblast okresu Zlín

Vyjadřovací portál SMV

Pomocí našeho vyjadřovacího portálu získáte informace o sítích v provozování naší společnosti a můžete vložit projektovou dokumentaci k vyjádření.