Úvod Aktuality Usychajícím stromkům na Hloučele pomůže společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ!

Usychajícím stromkům na Hloučele pomůže společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ!

Usychajícím stromkům na Hloučele pomůže společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ!

2. srpen 2013

Pokračující sucha ohrožují v biokoridoru Hloučela vše živé. Voda v říčce postupně zcela mizí, ve zbylých tůňkách se shromažďují ryby. Ochránci přírody už nemají odvahu čerpat zbylou vodu na zalévání stromků. A přitom ty mladé, nedávno vysazené na březích Hloučely, dál živoří.

Napadlo nás oslovit společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, člena skupiny Veolia Voda, se kterou rádi spolupracujeme v rámci tzv. dnů pro dobrovolníky. Domluva byla rychlá. V neděli ráno (pokud do té doby pořádně nezaprší) přistaví Veolia cisternu s vodou na zalévání stromků. Jedná se zejména o jasany, duby a olše, které jsme zde ve spolupráci s veřejností sázeli v loňském a předloňském roce. Na nejohroženějším pravém břehu říčky se jedná nejméně o 300 stromů! A pokud horka do neděle nepoleví, mohou přibýt i další stovky, které se nacházejí na opačném břehu, zatím chráněném před sluníčkem vysokými stromy.

MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ poskytne cisternu s vodou zcela zdarma. Vedoucí střediska rozvodu vody společnosti pan Karel Otáhal upřesnil, že zalévání bude probíhat jak pomocí hadice, tak i ručně s kbelíky, jimiž se dostaneme ke vzdálenějším stromkům.

Akce proběhne v neděli 4. srpna. Pokud se chcete do pomoci stromkům alespoň na chvíli zapojit, dorazte! Začínáme zalévat již v 8 hodin ráno, dokud není takové horko. Sraz pro všechny pomocníky je na Hloučele na konci cesty vedoucí z Plumlovské ulice za areálem nemocnice, pojmenované jako ulice Legionářská. Zde u brodu přes říčku se nachází největší plocha s ohroženými stromky. Pokud můžete, přineste si vlastní kbelík.

Akce se bude konat v případě, že do té doby opravdu pořádně nezaprší. Drobné několikaminutové přeháňky dostatek vláhy stromkům v žádném případě nedodají.

Eva Zatloukalová, Český svaz ochránců přírody - Regionální sdružení Iris

 

 

 

   

 

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

provolba 2
pro oblast okresu Zlín

Žádost o informace o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda v dané lokalitě jsou vodovodní a kanalizační sítě? Potřebujete získat data o vodárenských sítích.
Pak vyplňte žádost a informace vám bude zaslána.

Provozní doba ZC

Provozní doba zákaznických center:

Pouze po předchozí rezervaci!

 

Pondělí   8 – 12    13 -17

Úterý        pouze po domluvě

Středa     8 – 12    13 -17

Čtvrtek     pouze po domluvě

Pátek       8 – 12

 

Pokladna uzavřena!