Úvod Aktuality Voda pro Afriku pomůže už podesáté

Voda pro Afriku pomůže už podesáté

Voda pro Afriku pomůže už podesáté

14. listopad 2019

Projekt Voda pro Afriku Nadačního fondu Veolia pomůže letos už podesáté.

Hlavním partnerem projektu a zároveň realizátorem pomoci je česká nezisková organizace Člověk v tísni, která od NF Veolia v předešlých letech obdržela šeky v celkové hodnotě 5,5 milionu korun a z těchto prostředků zajistila přístup k pitné vodě již pro více než 50 tisíc Etiopanů. V říjnu tohoto roku se zástupci NF Veolia osobně vydali do Etiopie, aby se přesvědčili o úspěších projektu. Projekt podporuje i MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s..

 

Benefiční prodej probíhá od 12. listopadu do vyčerpání zásob, prostřednictvím nadačního e-shopu na https://eshop.nfveolia.cz/ a také na 2 místech v Praze 1: Rcafé by Veolia ve Florentinu a v Centru Člověka v tísni v Galerii Langhans (Vodičkova 35). Projekt je možné podpořit i přímým finančním darem na konto veřejné sbírky projektu.

Číslo sbírkového účtu Voda pro Afriku je 115-3289210247/0100.

 

Prostřednictvím benefičního prodeje získává NF Veolia již od roku 2010 finance na budování a opravy vodních zdrojů v Etiopii. Například na budování sběrných nádrží pro dešťovou vodu nebo stavbu vodních vrtů. Až 74 % etiopských venkovanů nemá přístup k pitné vodě. Na nemoci způsobené nedostatkem nezávadné vody zemře v Etiopii 55 tisíc dětí ročně. Je proto důležité vidět, že vybrané prostředky skutečně slouží svému účelu. „V Etiopii si lidé vody váží, je to pro ně vzácnost. Ve všech navštívených vesnicích nám dlouze děkovali. Naše pomoc znamená obrovskou změnu v kvalitě jejich života“, říká Vendula Valentová, ředitelka nadačního fondu, která byla v Etiopii v říjnu tohoto roku.

 

Projekt Voda pro Afriku je dnes již známou a zavedenou značkou. „Zahájen byl v roce 2010 a to bez nějaké dlouhodobé vize. Chtěli jsme pomoci lidem, kteří na rozdíl od nás přístup k pitné vodě nemají. Za velký úspěch tedy považuji fakt, že zahajujeme již desátý ročník a že čerstvé zprávy přímo z Etiopie nám potvrdily, že projekt funguje a má smysl“, říká Eva Kučerová ředitelka komunikace a vnějších vztahů společnosti Veolia pro střední a východní Evropu.

 

Financování projektu probíhá formou benefičního prodeje dárkových předmětů. Také letos platí, že Voda pro Afriku pomáhá i u nás doma. „Prodáváme předměty vyrobené výhradně v České republice. Nákupem dárků pro benefiční prodej podporuje Nadační fond Veolia menší regionální firmy. Zboží prodávané v našem e-shopu balí a pro distribuci připravují klienti a asistenti denního stacionáře pražské organizace POHODA – společnosti pro normální život lidí s postižením. Za odvedenou práci od nadačního fondu pak obdrží finanční dar, který bude využit na provoz jejich stacionáře,“ říká Vendula Valentová, ředitelka nadačního fondu.

1_Gubashiraro 34 6_Bargo 55 3_alaba 09

 

Nákupem těchto předmětů přispějete 21 % až 73 % z ceny do veřejné sbírky Nadačního fondu Veolia k tomuto projektu (výše příspěvku do veřejné sbírky se u jednotlivých předmětů liší). Příspěvek ve stejné výši jako každý zákazník vloží do sbírky jako dar i Nadační fond Veolia. Celkový výtěžek prodeje bude na začátku roku 2020 předán formou daru zástupcům společnosti Člověk v tísni.

 

Jaké předměty si můžete v letošní limitované edici koupit?

101_karafa03a

Karafa na vodu je z ručně foukaného křišťálového skla, vyrobená v moravské sklárně Květná. Autorem návrhu je student pražské UMPRUM Adam Hanšut. Objem 1,25 l, cena 830 Kč.

karafy v obalu 08

Lehká skleněná lahev se silikonovým víčkem a originálním pleteným obalem je také českým výrobkem. Díky textilnímu obalu je lahev odolnější a hodí se dobře jako náhrada plastové lahve pro nošení v tašce či batohu. Objem 0,5 l, cena 529 Kč.

ponozky 04

Veselé ponožky s motivem surikat navrhla a vyrobila mladá česká firma we are ferdinand. Cena 259 Kč.

 

Více informací na:

www.nfveolia.cz

www.vodaproafriku.cz

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

provolba 2
pro oblast okresu Zlín

Vyjadřovací portál SMV

Pomocí našeho vyjadřovacího portálu získáte informace o sítích v provozování naší společnosti a můžete vložit projektovou dokumentaci k vyjádření.