Úvod Aktuality Voda z Tlumačova je kvalitnější

Voda z Tlumačova je kvalitnější

Voda z Tlumačova je kvalitnější

19. červenec 2018

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ uvedla do zkušebního provozu zrekonstruovanou úpravnu vody Tlumačov.

Nově využité technologie aktivního uhlí a ozonu zajišťují to nejefektivnější odstraňování cizorodých látek včetně zbytků pesticidů. Ty se nyní ve vodě z Tlumačova v laboratorně měřitelné míře nevyskytují.

ÚV Tlumačov zásobuje přibližně 48 800 obyvatel - západní polovinu města Zlína, Kudlov, Otrokovice, Napajedla, Tlumačov, Machovou, Mysločovice, Hostišovou, Rackovou, Sazovice, Tečovice, Lhotku, Chlum, Žlutavu, Halenkovice, Spytihněv, Pohořelice, Oldřichovice, Karlovice, Komárov, Lhotu u Malenovic, Salaš, Bohuslavice u Zlína, Šarovy, Březnici a Jaroslavice pitnou vodou, která je jímána ze studní a hydrogeologických vrtů v oblasti dvou území: Tlumačovský les a Kvasice-Štěrkoviště.

Investice byla směřována do doplnění ozonizace a filtrace vody přes aktivní uhlí do  procesu úpravy vody. Díky tomu došlo nejen k výraznému zlepšení senzorických vlastností dodávané pitné vody (pach a chuť), ale hlavně k efektivnějšímu zachycování i dalších cizorodých látek, včetně léčiv a pesticidů. Výsledkem je rovněž snížení produkce kalu a zvýšení automatizace provozu. Zkušební provoz potrvá několik měsíců.

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s., realizuje tuto investici nad rámec běžného nájemného, jež platí vlastnické společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a. s., a které činí od roku 2004 do roku 2017 částku 1,3 miliardy korun.

MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s.
840 668 668, 601 276 276
www.smv.cz

 

MOVO - Protokol o zkouškách na ÚV Tlumačov

SZÚ - Protokol o zkouškách na ÚV Tlumačov

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

Vyjadřovací portál SMV

Pomocí našeho vyjadřovacího portálu získáte informace o sítích v provozování naší společnosti a můžete vložit projektovou dokumentaci k vyjádření.