Úvod Média Tiskové zprávy Moravská vodárenská zajistí provoz části vodárenské a kanalizační sítě na Olomoucku

Moravská vodárenská zajistí provoz části vodárenské a kanalizační sítě na Olomoucku

Moravská vodárenská zajistí provoz části vodárenské a kanalizační sítě na Olomoucku

6. leden 2020

Společnost Moravská vodárenská zvítězila v koncesním řízení na provoz vodovodní a kanalizační sítě v několika lokalitách na Olomoucku.

Na základě dnes podepsané smlouvy bude mezi lety 2020 a 2025 spravovat téměř 300 kilometrů vodovodní a více než 40 kilometrů kanalizační sítě. Služby tím zajistí pro 23 000 obyvatel a pitnou vodu bude vyrábět pro více než 163 000 obyvatel zásobovaných oblastí.

„S provozem a rozvojem vodárenské a kanalizační sítě v regionu máme dlouholeté zkušenosti. Jsme proto velice rádi, že jsme v koncesním řízení uspěli a naše služby budeme moci poskytovat i v příštích pěti letech,“ hodnotí výsledek soutěže za Moravskou vodárenskou její generální ředitel Martin Bernard. „Věříme, že se v době trvání právě podepsané koncese posuneme ve spolupráci s Vodohospodářskou společností Olomouc opět o stupínek výše,“ dodává Bernard.

„Výsledkem koncesního řízení je pro nás fakt, že na období dalších pěti let získáváme kvalitního provozovatele, se kterým máme dobré zkušenosti. Navíc, nová provozní smlouva je pro nás v několika parametrech výhodnější než ta dosavadní,“ uvedl RNDr. Ivan Kosatík, ředitel Vodohospodářské společnosti Olomouc, a.s.

Moravská vodárenská bude na základě dnes podepsané koncese provozovat 290,55 km vodovodních řadů na Olomoucku a Uničovsku včetně 16 vodojemů, šesti úpraven vody, řady čerpacích stanic
a dalších objektů, dále 42,13 km kanalizací ve třech lokalitách, kterými jsou Uničov, Hlubočky - Mariánské Údolí a Troubelice, včetně tří čistíren odpadních vod.

Celkem společnost Moravská vodárenská na Olomoucku spravuje 749 km vodovodní a 405 km kanalizační sítě a své služby poskytuje více než 145 000 obyvatelům regionu.

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

provolba 2
pro oblast okresu Zlín

Vyjadřovací portál SMV

Pomocí našeho vyjadřovacího portálu získáte informace o sítích v provozování naší společnosti a můžete vložit projektovou dokumentaci k vyjádření.