Úvod Média Tiskové zprávy Tiskové zprávy 2017 Vypustili jsme do přírody další tunu pstruhů, tentokrát ve Zlíně

Vypustili jsme do přírody další tunu pstruhů, tentokrát ve Zlíně

Vypustili jsme do přírody další tunu pstruhů, tentokrát ve Zlíně

27. duben 2017

Skupina Veolia Česká republika a Nadační fond Veolia ve spolupráci se sportovním rybářem a dobrodruhem Jakubem Vágnerem pokračují již sedmým rokem ve vypouštění pstruhů zpět do volné přírody.

Letos se projekt přesunul na východní Moravu.

Od roku 2011 bylo postupně vypuštěno více než 12 tun lososovitých sladkovodních ryb do řeky Střela, Labe a Ohře. Ve středu 26. 4. 2017 jsme vysadili další zhruba tunu krásných pstruhů, tentokrát do řeky Dřevnice ve Zlíně. Akce byla organizována ve spolupráci s Moravským rybářským svazem MO Zlín, společností MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. a školáky za ZŠ Zlín - Štípa. Jako místo vysazení ryb byl vybrán takový úsek toku řeky, aby byly ryby co nejvíce chráněny před nálety kormoránů a před napadením dalších škůdců.

Vypouštění se osobně zúčastnil i primátor Zlína Miroslav Adámek, generální ředitel Veolia pro střední a východní Evropu Philippe Guitard, Eva Kučerová, ředitelka komunikace a marketingu, a Martin Bernard, ředitel Veolia pro Českou republiku a Moravská vodárenská, a.s. „Pstruh je synonymem pro čistou vodu. Kde není čistá, tam nemůže žít. Jsem moc rád za to, že se už Dřevnice řadí mezi toky, kde tato krásná ryba žít může,“ konstatoval Miroslav Adámek. P. Guitard k tomu dodává: „Pro Veolii je podpora rozmanitosti přírodních druhů velkým tématem na místní i celosvětové úrovni. Naše projekty v tomto směru jsou dlouhodobé, protože jedině tak lze dosáhnout viditelné změny.“

Populace lososovitých ryb v našich řekách v posledních desetiletích značně utrpěly. Díky kvalitnímu čištění odpadních vod se mohou pstruzi i jiné lososovité ryby vrátit do svých původních domovů. V posledních letech jsou novou hrozbou nálety kormoránů. Pstruhové revíry nejsou schopny obnovy rybí populace bez naší pomoci.

Více informací na www.nfveolia.cz.

 

MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s.
840 668 668, 601 276 276
www.smv.cz

 

Vypouštění pstruhů ve Zlíně (1) Vypouštění pstruhů ve Zlíně (2)
Vypouštění pstruhů ve Zlíně (3) Vypouštění pstruhů ve Zlíně (4)

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

provolba 2
pro oblast okresu Zlín

Žádost o informace o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda v dané lokalitě jsou vodovodní a kanalizační sítě? Potřebujete získat data o vodárenských sítích.
Pak vyplňte žádost a informace vám bude zaslána.

Provozní doba ZC

Provozní doba zákaznických center:

Pouze po předchozí rezervaci!

 

Pondělí   8 – 12    13 -17

Úterý        pouze po domluvě

Středa     8 – 12    13 -17

Čtvrtek     pouze po domluvě

Pátek       8 – 12

 

Pokladna uzavřena!