Úvod Média Tiskové zprávy 2017 Výtvarná soutěž pro děti „Příběh vody“  - má vítěze!

Výtvarná soutěž pro děti „Příběh vody“ - má vítěze!

Výtvarná soutěž pro děti „Příběh vody“  - má vítěze!

12. duben 2017

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. vyhlásila soutěž pro školní družiny základních škol s názvem Příběh vody, která právě skončila.

Zúčastnily se jí kolektivy žáků 2. a 3. tříd všech typů základních škol, kteří chodí do školní družiny. Úkolem bylo namalovat hlavní myšlenku knížky Příběh vody - jak Honzík zjistil, odkud se dostane čistá voda do kohoutku, autorky Kateřiny Gančarčíkové. Knihu společnost zaslala všem 95 zaregistrovaným družinám, takže konkurence byla opravdu velká. Příběhy z knížky ve školní družině předčítali vychovatelé a žáci pak vytvořili společný obrázek nebo vybrali jeden za oddělení školní družiny.

V pátek 7. dubna se sešla porota, aby ze všech zaslaných obrázků na motivy knihy Příběh vody - jak Honzík zjistil, odkud se dostane čistá voda do kohoutku, vybrala nejlepší výtvarnou práci.

Vítězem soutěže se stalo 2. odd. školní družiny ze ZŠ Melantrichova Prostějov.

Do soutěže se přihlásilo celkem 95 kolektivů družin žáků 2. a 3. tříd z jedenapadesáti škol v okresech Olomouc, Prostějov a Zlín, kde působí společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. jako dodavatel vodohospodářských služeb.

  1. místo získal obrázek představující „koloběh vody v přírodě“, ztvárněný voskovou technikou s velmi dobrou kompozicí. „Autoři se vypořádali s tématem po svém, s použitím abstraktna,“ uvedl porotce a umělecký malíř Městského divadla Zlín, Zdeněk Eliáš a dodává: „Divák musí v obrázku hledat, co kam vede. Je to odvážné a bezprostřední.“ Školní družina (2.odd.) ze ZŠ Melantrichova Prostějov vyhrála výlet pro celý kolektiv školní družiny. Po krátkém pondělním hlasování si zvolili výlet do VIDA! Moravian Science Centre Brno a společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. jim zaplatí cestu a vstupné.
  2. místo obsadila školní družina ZŠ Dlouhá Loučka s obrázkem „koloběhu vody ve městě“, kdy se podařilo téma pěkně propojit s vlastním prostředím a bydlištěm. Dílo zobrazuje obec Dlouhá Loučka, s jejím tokem Oslavou a vedlejší vískou Haukovice a Křivá a napojení na vodojem Šibeník Uničov.
  3. místo získal „komiks koloběhu vody“ školní družiny třídy 2.C ZŠ a MŠ Jana Železného Prostějov, paní vychovatelky Jílkové. „Je to vlastní pojetí koloběhu vody - čisté a technické při zachování dětské tvorby a fantazie,“ uvedla porotkyně Eva Šviráková, kancléřka Fakulty multimediálních komunikací, UTB ve Zlíně. Druhé a třetí místo jako cenu získávají kvalitní výtvarné potřeby pro celý kolektiv školní družiny.

Porota udělila i cenu za „ztvárnění živé přírody“ školní družině ZŠ a MŠ Šanov u Slavičína. „Jedná se o regulérní dětskou malbu živé přírody, je to velmi čisté a dobré,“ uvedl porotce Eliáš. Další cenu za „koláž“ získalo 4. odd. školní družiny ZŠ a MŠ A. Štěpánka Dolany u Olomouce. A „zvláštní cenu poroty“ získala Lucie Sodomková, z 1.C ze ZŠ Okružní Zlín ze 3. odd. školní družiny, která ve svém věku nakreslila obrázek bojující o první místo v soutěži 2. a 3. tříd. I tito ocenění obdrží od pořadatele společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. věcné ceny menší balíček výtvarných potřeb. Gratulujeme!

MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s.
840 668 668, 601 276 276
www.smv.cz

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

Vyjadřovací portál SMV

Pomocí našeho vyjadřovacího portálu získáte informace o sítích v provozování naší společnosti a můžete vložit projektovou dokumentaci k vyjádření.