Úvod Média Tiskové zprávy 2020 Napouštění bazénů cisternou neposkytujeme

Napouštění bazénů cisternou neposkytujeme

Napouštění bazénů cisternou neposkytujeme

13. květen 2020

Napouštění bazénů z vodovodu se nedoporučuje jak ze zdravotních, tak i ekologických důvodů. Doporučujete tedy, aby si lidé pro tento účel objednali cisternu?

 

Kolik lidé celkově zaplatí za napuštění bazénu cisternou? Jak se tato cena liší od toho, kdyby si lidé napustili bazén vodou z vodovodu?

 

Musely Vaše vodárny kvůli koronaviru nějak omezit provoz? Jak dlouho si nyní musí počkat zájemce o napuštění bazénu cisternou?

 

Naše společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. službu napouštění bazénů cisternou z provozních důvodů nenabízí.

Napouštění větších bazénů nad 20 m3 z vodovodní přípojky je nutné předem oznámit na dispečinku společnosti, prostřednictvím našich zákaznických linek 840 668 668 a 601 276 276.

Malé domácí bazény se běžně napouští z vodovodních přípojek, pokud není platné nějaké omezení, např. vlivem sucha. Musí se však dodržet zásady správného napouštění.

Napouštění by mělo probíhat pomalu a nejlépe mimo špičku, třeba v noci. Při rychlém a prudkém napouštění bazénů, dochází k nárazovým změnám hydraulických poměrů ve vodovodní síti. To způsobuje uvolňování usazenin z vnitřních stěn vodovodního potrubí a dochází k zakalení vody. Vodovodní kohoutky je dobré otevřít pouze „napůl“.  Kromě zakalení vody, může dojít i k poklesu tlaku v síti a tyto problémy se mohou současně projevit i u jiných odběratelů. Majitel bazénu si tak silným proudem vody může nejen napustit zakalenou vodu přímo do bazénu, ale navíc může způsobit zakalení vody i svým sousedům.

Hlášení havárií

Hlášení havárií:

840 668 668
601 276 276
(NONSTOP)

provolba 1
pro oblast Olomouc a Prostějov

Vyjadřovací portál SMV

Pomocí našeho vyjadřovacího portálu získáte informace o sítích v provozování naší společnosti a můžete vložit projektovou dokumentaci k vyjádření.